Blogger İçin Google Sitemap Oluşturma

Blogger İçin Google Sitemap Oluşturma

Bir websitesinin haritasıdır Sitemap. Websitelerini arama motorlarının daha hızlı, daha çabuk ve tamamını indexlemesi için oluşturulurlar.

Blogger'da varsayılan sitemaplar şöyledir;
 • blog-ismi.blogspot.com/feeds/posts/full 
 • blog-ismi.blogspot.com/feeds/posts/default?orderby=updated 
 • blog-ismi.blogspot.com/feeds/comments/default?alt=rss

Yanlız bu iş bu kadarla sınırlı değildir. Vermiş olduğumuz site haritaları içeriğin tamamını indexlemesi için yeterli değildir. İçeriğinizin tamamını indexletebilmeniz için özel olan site haritaları yani sitemap'ler kullanmalısınız.

 • Blogunuzdaki yazılar 500'ün altında ise sitemap: blog-ismi.blogspot.com/atom.xml?redirect=false&start-index=1&max-results=500
 • Blog sayfanızdaki yazılarınız 500-1000 arası ise sitemap: blog-ismi.blogspot.com/atom.xml?redirect=false&start-index=501&max-results=500

Google Webmastertools'a giriş yaptıktan sonra sol üstte websitenizin adresini seçin. Sol tarafta Search Console'nin menü öğeleri var. Site haritalarını tıkladıktan sonra aşağıdaki resim'e bakarak nasıl site haritası göndericeğinizi öğrenebilirsiniz.


Umarım faydalı olmuştur.

Yorum Gönder

3 Yorumlar

 1. Konu içerisinden bir alıntı: Websitelerini arama motorlarının daha hızlı, daha çabuk ve tamamını indexlemesi için oluşturulurlar.

  YanıtlaSil
 2. Konu hakkında düşüncelerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

  YanıtlaSil