Berna Laçin'in deprem paylaşımı için soruşturma açıldı

Berna Laçin Deprem Soruşturması

Berna Laçin'in deprem paylaşımı için soruşturma açıldı tepkiler çığ gibiBerna Laçin Deprem Soruşturnası.
Berna Laçin Deprem Soruşturması.

Berna Laçin’e, Elazığ depremi sonrasında sosyal medyadaki paylaşımından dolayı Cumhuriyet Savcılığı harekete geçti, soruşturma açıldı.

Siyasi paylaşımları nedeniyle sıkça gündeme gelen Berna Laçin, Elazığ'da yaşanan deprem felaketinin ardından Twitter'daki  sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım ötürü birçok kişi tarafından eleştirildi. 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası yaptığı paylaşım başını belaya soktu, soruşturma açıldı.

Berna Laçin, Elazığ'da olan depremin önce 6.8 ardından 6.5 büyüklüğünde olduğu söylenmesinin ardından  ''Hop güncelleme 6.5... Biliyorsunuz bir dereceden sonra o ilde vergi filan depremden dolayı muafiyet alıyor'' paylaşımını yaptı.

Berna Laçin'in bu paylaşımı herkes tarafından dikkatleri çekince tepkiler boyunu aştıda aştı. Laçin'in yaptığı bu paylaşımı provokasyon içerikli sayılınca Cumhuriyet Savcılığı harekete geçti.

Berna Laçin'e o paylaşımı nedeniyle soruşturma açıldı. Öte yandan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da Berna Laçin'e paylaşımı nedeniyle çok sert tepki gösteren isimlerden biriydi. Enginyurt sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Berna Laçin'i devlet düşmanı olmakla suçladı. 

Peki, Berna Laçin kimdir?
Berna Laçin, 20 Ağustos 1970 tarihinde İzmir, Karşıyaka'da doğmuştur. Babası askeri bir pilottur. İlkokul, ortaokul ve liseyi İzmir'de okuduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi'ni kazanınca ailecek İstanbul'a yerleştiler.

Yorum Gönderme

3 Yorumlar

  1. Konu içerisinden bir alıntı: Laçin'in yaptığı bu paylaşımı provokasyon içerikli sayılınca Cumhuriyet Savcılığı harekete geçti.

    YanıtlayınSil
  2. Konu hakkında görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz.

    YanıtlayınSil