Doğumun Belirtileri Nasıl Ortaya Çıkar?

Doğum Belirtileri Nelerdir?
Doğum Belirtileri Nelerdir?

Doğumun Belirtileri Nasıl Ortaya Çıkar?


Doğum belirtileri nasıl ortaya çıkar sorusunu merak ediyorsanız bu makalemizi sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyorum çünkü tam size göre hazırladık.Doğumla ilgili bilgilerin hepsini bu makalemiz içerisinde alacağınızdan hiçbir şüpheniz olmasın. 38-42 hafta boyunca süren bu uzun soluklu süreçte son günlerin gelip çattığında artık ağrılarınızın şeklide değişmiş ve sabırsızlıkta başlayacaktır. Doğum artık sürecin tamamlanması demek olacaktır lakin 37 hafta öncesinde dünyaya gelen bebekler içinde prematüre tanımlaması yapılır. Bu haftadan önce meydana gelen doğumlarda ağrı hafif olacağından dolayı kasılmalarda görülebilmektedir. Bu kasılmalara yalancı doğum sancısı denilir ve bir anlamda doğum öncesindeki provalardır.Doğumun gerçekleşmesinden bir iki gün öncesinde artık hormonlardaki değişimlerde üst seviyeye gelmiştir demektir. Bunun içinde vücudunuzda su atımları başlar ve iştahsızlık durumu ortaya çıkar annenin bu iki gün içerisinde bir iki kilo vermesi normal olarak karşılanır.


Doğum Belirtileri Nelerdir? 


Doğum öncesinde annenin depolamış olduğu enerji dışarıya çıkmaya başlayacak bir çok hamile kadın bu enerjiyi doğumdan sonra kullanmak yerine doğum öncesinde zinde kalmak ve daha dinamik olmak için kullanırlar. Örneğin ev temizliği ya da eşyaların düzeninin değiştirilmesi gibi oysa ki bu enerjiyi doğumdan sonraki süreçte kullanmış olsalar süreç daha hızlı ilerleyecektir. Enerjinin kullanılması anne adayını doğum sırasında daha çok yorar.


Doğum Belirtileri ve Hazırlık


Doğumun belirtisi ninşan olarak bilinen sümüksü kanlı bir akıntıdır. Beraberinde kasılmalar gelir ve bu kasılmalarda belli aralıklar halinde olur. düzenli ağrı olması demek doğumun artık başladığını gösterir ancak her kadında doğum sancısı aynı değildir.


Nişan Nedir?

Doğumdan önce rahim ağzı kapalıdır ve bu sayede bebek enfeksiyonlardan korunuz. Ancak doğum başladığı zaman rahim açılmaya başlar ve sümüksü kanlı bir akıntı gelir buna halk arasında nişan denilmektedir.

Yorum Gönderme

3 Yorumlar