Erkek Saç Bakımı ve Kozmetik

Erkek Saç Bakımı ve Kozmetik

Erkek Saç Bakımı ve Kozmetik

Biz erkekler için saçlarımız kişiliğimizin bir parçasıdır. Bunun için bakımlı ve şekilli görünmesi şart. evet bu bizi uğraştırıyor olsa da aslında bir kadın gibi saçımızla uğraşmak zorunda kalmıyoruz. Erkeklerde saçlar için önemli olan saçın dağılımı, kalınlığı, rengi ve yoğunluğudur. Bunlar genetik olarak saçın bütününü etkiler ancak yaşımız ve ırkımız burada belirleyici faktördür.
Saçların büyük bir bölümünü protein ve keratin oluşturur.  Bakımlı bir saç için bu denge önemli bir konudur. Saçımızı kontrolsüz koşullar altında uzatmaya çalıştığımız zaman bu bize fayda değil zarar verecektir. Bunun içinde saçlarımızın daima kontrolümüz altında olması gerekiyor.  Saçların beslenme şekli kanın dolaşımı ve bu sayede saça kükürt ve aminoasitlerin ulaşması sağlanmış olur. Vücudumuzdaki vitamin eksikliği ise saçları gelişimini olumsuz yönde etkileyecektir. Saçlar doğru beslenmediği zaman güçsüz kalacak ve uzamayacağı gibi dökülmesi, incelmesi ve beyazlaması sağlanacaktır.

Bir erkeğin saçlarının beyazlaması melanositlerin azlığı ya da fonksiyonunu kaybetmesinden kaynaklanır. Bunun yanı sıra kullandığımız ilaçlarda saçın beyazlamasına neden olabilecektir.
Düzenli bir saç bakımı yapıldığında özellikle de kozmetik ürünlerinin bilinçli bir şekilde kullanılması halinde saçınıza gelen zararlarda azalmış olacaktır. Kullanmış olduğunuz ürünler saçınıza şekil vermek, ve korumak amaçlı olabilir. Bu ürünleri kullanırken mutlaka beklentilerinizi de düşünmeli ve gerekli olan bakım ve temizliğinin yapılmasını sağlamalısınız. 

Şampuan Kullanımı

Saç temizliğinde önemli konulardan birisi de şampuan kullanımıdır. Sırf saçımızı yıkayacağız diye ne olduğunu bilmediğimiz şampuanları kesinlikle kullanmamak gerekiyor. Çünkü bu saçınızı temizlemenin uzağında saçınıza ve saç derinize zarar verecektir. 

Yıkama Sonrasında Kullanılan Saç Bakım Ürünleri

Saçlarınızı doğru şampuanla yıkadıktan sonra kullanmış olduğunuz saç bakım ürünlerini seçerken de kaliteli olması şart. Saçınızın ihtiyacı olmayan bir ürünü asla kullanmamalısınız.

Yorum Gönderme

3 Yorumlar

  1. Konu içerisinden bir alıntı: Saçımızı kontrolsüz koşullar altında uzatmaya çalıştığımız zaman bu bize fayda değil zarar verecektir.

    YanıtlayınSil
  2. Yorumlarınız bizim için önemlidir.

    YanıtlayınSil