Evlilikte Seks Sıklığı Ne Olmalı?

Evlilikte Seks Sıklığı Ne Olmalı?

Bu soru evli çiftler arasında dillendirilmek istemede mutlu evliliklere baktığımızda en temel sırları arasında cinsellik bulunuyor. İsterseniz evlilikte seks sıklığı ne olmalı çiftlerin bilmesi gereken bu konulara değinelim.

Çiftler gerek işlerinden dolayı gerekse evdeki çocuklarından dolayı seks hayatlarını ikinci plana öteleyebiliyorlar. Peki, bu gerçekten mutlu bir evlilik için ne kadar doğru bir durum.

Uzmanlara göre evlilikte cinsel ilişki sıklığı çiftlerin ortak istek ve arzularına göre değişiklik gösteriyor. Mesela hafta iki kez yapılan cinsellik normal kabul edilebilirken bazı evliliklerde bu süre daha da uzun oluyor.

Evlilikte Seks Sıklığı Ne Olmalı?


Cinsellik Bitince Evlilikte Bitiyor mu?

Bu sorunun yanıtı aslında duruma göre değişen bir şey. Örneğin eş trafik kazası sonrasında cinsel yaşamını kaybettiyse o zaman karşı taraf evliliği sürdürmekte bir mahsur görmüyor. Ancak bunun uçtaki bir örnek olduğunu da söyleyelim. Günümüz Türkiye’sini ele alırsak şöyle söyleyebiliriz özellikle sosyal medya ya da ekonomik sıkıntılar nedeniyle eşlerine bağımlı oldukları için evliliklerini sürdüren çok sayıda kadının olduğunu da biliyoruz. Bu durum kırsal kesimde daha fazla görülüyor.

Cinselliği Sıkıcı Olmaktan Kurtarmak

Evlilikte aşk oyunları her zaman iş görmüştür. Bunun için eşinizle birlikte olurken onunla ilk kez oluyormuş gibi hareket etmelisiniz. Örneğin kadın ve erkek birbirini yüceltmesi burada anahtar kelimedir. Eğer ki siz cinsellikte enerjinizi karşı tarafa verirseniz unutmayın ki o enerji size geri dönecektir.

Cinselliği Sıkıcı Olmaktan Kurtarmak


Evliliği Canlı Tutmak

Bu aslında merak edilen bir konu ve hemen yanıtını verelim. Evliliği canlı tutmanın yolu cinsellikten geçiyor. Ancak önemli olan iki tarafında istedikleri frekansı birbirinde yakalayabilmeleridir.

Yorum Gönderme

3 Yorumlar

  1. Konu içerisinden bir alıntı: Çiftler gerek işlerinden dolayı gerekse evdeki çocuklarından dolayı seks hayatlarını ikinci plana öteleyebiliyorlar.

    YanıtlayınSil
  2. Yorumlarınız bizim için önemlidir.

    YanıtlayınSil