Nutella Hakkında 5 İlginç Bilgi

Nutella Hakkında 5 İlginç Bilgi

Çikolata denildiği zaman çocukların aklının yerinden fırladığını biliyoruz. Özellikle de Nutella bu konuda kendi markasını dünyaya duyurmuş durumda. Yalnız çocuklar değil gençler üzerinde de bir hayran kitlesine sahip olan bu markanın evet belki de çok şaşıracağınız hastalık derecesinde bağımlıları bile var. Nutella hakkında size 5 ilginç bilgi vereceğimiz bu makalemizde aşağıda duyacaklarınız sizi hayrete düşürebilir.


1. Satış Rekortmeni

 Dünya da çikolata konusunda en çok satış yapan markası olarak biliniyor. Dünyada neredeyse her 2 saniyede bir nutella satılıyor. Bu da en çok seri satılan çikolata olarak biliniyor.

2. Milyarlarca Kavanoz

Çok satışı olan çikolata markasının dünyanın 80 ülkesinde pazarı bulunuyor. Bu da demek oluyorki bu ülkelerdeki satış sonrasındaki kavanozlarını bir araya getirdiğimiz zaman yaklaşık olarak 1000 futbol sahası kadar alana sahip olacaktı.

3. Fanları Bile Var!

Nutellanın fanları bile var. Bunu bir örnekle açıklayacak olursak bir dönem Obama’dan sonra en fazla hayran sayısına ulaşmış olan sayfası var. Facebookta 30 milyondan fazla beğeni sayısının olduğunu söyleyelim.

4. Nutella Özel Günü

 İtalya’da nutella için kampanya başlatılmış ve 7 Şubat nutella günü olarak ilan edilmiş.

5. Fransa’da İsmi Yasak

İtalya’da gün ilan edilirken Fransa’da yeni doğan bebeklere Nutella adının verilmesi yasaklanmış. Bunun nedeni ise hükümet bu ismin bir marka olduğunu belirtmiş olması.

Yorum Gönderme

3 Yorumlar

  1. Konu içerisinden bir alıntı: Nutella hakkında size 5 ilginç bilgi vereceğimiz bu makalemizde aşağıda duyacaklarınız sizi hayrete düşürebilir.

    YanıtlayınSil
  2. Yorumlarınız bizim için önemlidir.

    YanıtlayınSil