Süper Bir Sevgili Olmanın Kuralları

Süper Bir Sevgili Olmanın Kuralları

Her insanın sevmeye ve sevilmeye ihtiyacı var. Fakat iyi bir arkadaş bulmanın da zor olduğunu biliyoruz. Bir ilişkinin nasıl ilerlemesi gerektiğini bilmiyor ve bunun içinde beklentilerinizin ne yönde olacağından emin değilseniz o zaman size birkaç önerimiz var.

Herkes şunu çok iyi bilir ki arkadaşlıklar bazen aşka dönüşebilir. Ancak bunun da bazı basit kuralları vardır. Bu kurallar ise onun arkadaşınız olması ya da sevgiliniz olması konusunda temel kuralları oluşturmaktadır. 

Eğer onu iyi tanımak istiyorsanız o zaman onunla daha fazla vakit geçirmelisiniz. Onun beden dilini öğrenmeniz ses tonunu anlamanızda onun sözlerine kulak vermenizle alakalı bir durumdur. Artık birebirde daha fazla vakit geçirmelisiniz. Özellikle grup sohbetlerinden ya da güncel olaylardan konuşmanın sizin ilişkiniz için iyi olmayacağını bilmelisiniz.

Birlikte bir şeyler yapmak istiyorsanız başkalarını asla davet etmemelisiniz. Çünkü bu iyi bir fikir olmayacaktır. Onunla havadan sudan konuşmaktansa ciddi ve net sorular sormayı tercih edin.

Nasılsın gerçekten? Ne var gerçekten aklında? Bu soruları sorun ama sıkboğaz etmemeye de gayret edin.

Kendinizi açabilmenin en iyi yolu cesaret vermekten geçer. Ancak bu cesareti kendiniz için değil karşınızdakine vermelisiniz. Mesela bugün çok güzelsin sözü onun çok hoşuna gidecektir.  Ona konuşmak istediği şeyleri sorarak cesaret verebilirsiniz.
Herkesin bir hayali vardır. Bu nedenle onun hayali ne olursa olsun saygı duymanız gerekir. Bazen sizde onun hayalleri içerisine dalıp gitmelisiniz. Sevgili olmanın temelinde ona saygı duymak yatar.
Sessiz kalmak düşünmek demektir. Sizin yanınızda sessiz kalıyorsa onun mutlaka bir şeyler düşündüğünü bilmelisiniz. Bunun içinde ona vakit vermeniz gerekiyor.


Bazen her aradığınızda onunla konuşamayabilirsiniz ama bu sizi düşünmediği anlamına gelmeyecektir. Mutlaka müsait olmayacağı zamanların olduğunu unutmayın.


Herkesin kendine özel alanları vardır. Onun özel alanına istemediği sürece girmemelisiniz.
Yalnız kalmayı tercih ettiği zamanlarda ona saygı duymalısınız.

Süper Bir Sevgili Olmanın Kuralları
Süper Bir Sevgili Olmanın Kuralları

Yorum Gönderme

4 Yorumlar