İtalya’nın En güzel Plajları

İtalya’nın En güzel Plajları

İtalya'da bir Plaj.
Bu yaz farklı bir tatil rotası çizmek istiyorsunuz ve tercihini yurtdışı olacak bunun için İtalya’yı seçmek istediniz çünkü Milano’da deliler gibi alışveriş yapmak ardından da Roma’nın tarihi dokularını görmek istiyorsunuz. Venedik sokaklarında kendinizi kaybederek kısa bir deniz molası vermeye karar verdiniz. Yorgunluğunuzu üzerinizden atabilmek sizi oldukça sakinleştirecek. İtalya bilinenin aksine mükemmel destinasyon alanlarına sahip bir bölge üstelik belki de dünyanın en güzel plajları burada bulunuyor diyebiliriz. Hatta yüzdükten sonrada gezmenize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Çünkü daha keşfedilecek çok yer var. 

Forno-İtalya

Elba’da bulunan 5 ana plajdan bir tanesi Forno tatilciler için oldukça popüler çünkü tatil sezonunda tıklım tıklım doluyor.

Forno-İtalya.

Levanto-İtalya

Levanto küçük bir tesis olmasına rağmen harika kum plajları var. Hatta sörf tutkunuysanız iyi bir deneyim yaşayabileceğinizden de emin olabilirsiniz. 

Levanto-İtalya.

Cefalu-İtalya

Ceralu Sicilya’nın en fazla tercih edilen tatil beldelerinden bir tanesi. Burası için küçük bir balıkçı limanı desek yerinde olacak. Sakin bir yaşamın sürdüğü yerde plajlrda oldukça ilgi görüyor. İtalya turlarına katılarak da çıktığınız gezinizde mutlaka buraya bir gününüzü ayırın derim çünkü kendinizi çok fazla dinlenmiş ve huzur bulmuş olarak bulacaksınız. 

Cefalu-İtalya.

Acquavivetta-İtalya

İtala’nın en büyük üçüncü adası olarak biliniyor. Yüzmeyi seviyorsanız sizin için iyi bir tercih olabilir. Yüksek kayalıkların arasından dalarak kendinize farklı bir rota çizebiliyorsunuz. Sahibi biraz eğimli bunun içinde çocuklar için iyi bir tercih olabilir.

Acquavivetta-İtalya.

Sant’Andrea-İtalya

Güzel kuma sahip olan bir plaj Elba’ya gitmeyi tercih edenler için iyi bir alternatif olabilecektir. İsterseniz burada tekne ya da rüzgar sörfü gibi eğlenceli sporlar ve dalışta yapabiliyorsunuz.

Sant’Andrea-İtalya.

Yorum Gönderme

3 Yorumlar

  1. Konu içerisinden bir alıntı: İtalya bilinenin aksine mükemmel destinasyon alanlarına sahip bir bölge üstelik belki de dünyanın en güzel plajları burada bulunuyor diyebiliriz.

    YanıtlayınSil
  2. Yorumlarınız bizim için önemlidir.

    YanıtlayınSil