Sivilceyi Önleyecek 5 Yiyecek

Sivilceyi Önleyecek 5 Yiyecek


Makalemiz içerisinde sivilceyi önleyecek 5 yiyecek hakkında size detaylı bilgiler sunduk.

Akne oluşumunu etkileyen faktörlerin başında yağlı yiyecekler ve fast food tarzı atıştırmalıklar geliyor. Bir anlamda abur cubur diye tabir edilen alışkanlıklar. Bu yiyecekler belki tüketirken size güzel gibi görünebilir ancak ne yediğinizi öğrendiğinizde aslında içinizin dışınıza çıkacağını da bilirsiniz. Bazı yiyeceklerin cilde iyi gelme özelliği varken bazıların da hiç iyi gelmediğini söyleyebilirim. Aşağıda belirteceğimiz bu 5 yiyecek içeriğinde antioksidan barındırmış olduğundan dolayı vitamin, ve faydalı bakterilerle birlikte cildinizi yenileyip metabolizmanızı düzene koyacak bu sayede sivilce oluşumunu da önlemiş olacaksınız.  

Probiyotikler

Probiyotikler vücudunuzdaki stresi azaltacak ve akne oluşumunu da önleyecektir. Cildinizi temizleyerek sivilcelenmelere karşı başarılı sonuç alınmasını sağlayacaktır. Probiyotik olarak bilinen besinlere baktığımızda ise yoğurt, kefir, miso çorbası, kimchi ve siyah çikolatayı sayabiliriz.

Yeşil Çay

Yeşil çay antioksidan açısından zengindir. Metabolizmanızı düzenlerken cildin de olumlu yönde etkilenmesini sağlamış olacaktır.   

Taze İçecekler

Beslenme rutininde sıklıkla tüketeceğin meyveler sivilceleri cildinden temizlemene yardımcı oluyor. Cildi fazla yağından arındıran beta karoten bakımından zengin meyveler ve koyu yapraklı sebzelerle hazırlayacağın içecekler, hem ihtiyacın olan vitamini sağlayacak hem de cildini arındıracak.

Somon

Cilt altında biriken ve sivilce oluşumunu tetikleyen inflamasyonlara karşı Omega-3 bakımından zengin balıkları diyetine adapte etmen cildine oldukça fayda sağlayacak. Omega-3'e fazlasıyla sahip olan somon ise balıklar arasında favorimiz, kendisi daha parlak ve hızlı uzayan saçlar için de birebir.

Kırmızı Orman Meyveleri

Cildi temizleyen anti-oksidanlar bakımından oldukça zengin olan kırmızı orman meyveleri, lifli

yapılarıyla da metabolizmana yardımcı oluyor. Ara öğün olara açlığını bastırmak için tüketeceğin bir kaç böğürtlen ya da güne ferah bir başlangıç için hazırlayacağın bir berry-smoothie hem lezzetli hem de cildine ve sağlığına faydalı.

--
---
encokokunanlar.com

Yorum Gönderme

3 Yorumlar

  1. Konu içerisinden bir alıntı: Akne oluşumunu etkileyen faktörlerin başında yağlı yiyecekler ve fast food tarzı atıştırmalıklar geliyor.

    YanıtlayınSil
  2. Yorumlarınız bizim için önemlidir.

    YanıtlayınSil